Chata Petrofka, Zdislava ev. č. 13

Tipy na výlet

Dřevěný kostel sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí

Dřevěný kostel sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Zdislava.

Dřevěný kostel sv. Kryštofa je vskutku jedinečnou památkou s bohatou historií. Kostelík stojí uprostřed hřbitova, ve stráni, na pravém břehu Rokytky

Zámek Lemberk

Zámek Lemberk je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Zdislava.

Zámek Lemberk se nachází se 3 km severovýchodně od městečka Jablonné v Podještědí v katastru obce Lvová v okrese Liberec. Zámek je zajímavý tím, že zde pobývala svatořečená Zdislava z Lemberka.

Hamerské jezero

Hamerské jezero je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Zdislava.

Hamr na Jezeře – rekreační středisko a lázeňská obec leží uprostřed překrásné, nedotčené přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými útvary u Hamerského jezera pod vrcholem Děvín a sousedním vrcholem Ostrý (Hamerský špičák).

Ještěd (1012 m)

Ještěd (1012 m) je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Zdislava.

Hora Ještěd stojí na severu Česka, jihozápadně od Liberce, je to nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu.

Hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Zdislava.

Hrad Grabštejn, dříve zvaný také Ulsytz, Vlsycz nebo Grafenstein, leží v severních Čechách při německých a polských hranicích, v údolí Lužické Nisy, nad obcí Chotyně nedaleko Hrádku nad Nisou.

Skiareál Ještěd

Skiareál Ještěd je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Zdislava.

Lyžařské středisko na Ještědu ležící v nadmořské výšce 540–1000 m je nejpřístupnějším areálem v České republice.

Aquapark Centrum Babylon

Aquapark Centrum Babylon je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Zdislava.

Největší zábavní komplex na severu Čech, CENTRUM BABYLON, vzdálený pouhých 60 minut jízdy autem z Prahy, je opravdovou „továrnou“ na zábavu.

Curia Vítkov

Curia Vítkov (skanzen) je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Zdislava.

Curia Vitkov (dříve Wothanburg) je projekt stavby volné repliky velmožského sídla (tzv. curia) z 12. století na terénní vyvýšenině nad vsí Horní Vítkov poblíž obce Chrastava

Vodní nádrž Mlýnice

Vodní nádrž Mlýnice je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zdislava.

Gravitační přehradní nádrž Mlýnice byla postavená v letech 1904–1906 na Albrechtickém potoce, na rozhraní katastrů obce Mníšek a Nová Ves u Chrastavy. Nádrž slouží k rekreačním účelům a rybnímu hospodářství.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zdislava.

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, překročila již 120 let věku. Botanická zahrada Liberec se stará o nejpestřejší soubory exotických rostlin v České republice.

ZOO Liberec

ZOO Liberec je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zdislava.

ZOO Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v České republice, která během století vyrostla v mezinárodně uznávané chovatelské zařízení, jímž prošly tisícovky nejrůznějších zvířat, stovky zaměstnanců a milióny návštěvníků. Celkem je zde chováno hruba 170 druhů zvířat.

Rozhledna Rašovka

Rozhledna Rašovka je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zdislava.

Od roku 2006 se tyčí na kraji osady Rašovka (součást obce Šimonovice) u Liberce celkem 19,5 m vysoká vyhlídková věž, která je součástí restaurace V Trnčí.

Rozhledna Lidové sady

Rozhledna Lidové sady je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zdislava. Vyhlídková věž s hrázděnou vyhlídkovou nástavbou je dominantou památkového objektu Lidových sadů v Liberci, v blízkosti liberecké zoo.

Skiareál Obří sud Javorník

Skiareál Obří sud Javorník je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Zdislava.

Všesportovní areál Obří sud se nachází na kopci Javorníku nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem.

Arboretum Nové Zákupy

Arboretum Nové Zákupy je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Zdislava.

Arboretum Nové Zákupy založila poblíž Zákup lesnická škola v roce 1905. Areál u říčky Svitávky byl po roce 1940 neudržován, velmi zpustl a teprve po roce 2008 je postupně městem Zákupy obnovován.

Zřícenina hradu Milštejn

Zřícenina hradu Milštejn je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Zdislava.

Nepatrné zbytky středověkého hradu Milštejn (něm. Mühlstein, v překladu Mlýnský kámen) najdeme na skalnatém hřebeni v lesích Lužických hor mezi Trávnickým a Suchým vrchem

Zámek Zákupy

Zámek Zákupy je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Zdislava.

Státní zámek Zákupy se nachází ve městě Zákupy, 8 km východně od města Česká Lípa u říčky Svitávka. Součástí zámeckého areálu jsou četné hospodářské objekty, hradní příkop s medvědem, anglický a francouzský park.

Skalní hrad Sloup

Skalní hrad Sloup je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Zdislava.

Zřícenina hradu Tolštejn

Zřícenina hradu Tolštejn je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Zdislava.

Zříceninu středověkého hradu Tolštejn najdeme na jihu Šluknovského výběžku, zhruba 2 km jižně od centra obce Jiřetín pod Jedlovou.

Dlaskův statek

Dlaskův statek je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Zdislava.

Dlasků statek v Dolánkách u Turnova se nachází 3 km od Turnova (směr Železný Brod – silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky.

Jizera (1122 m)

Jizera (1122 m) je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Zdislava.

Jizera je druhá nejvyšší hora české části Jizerských hor a také nejvyšší vrchol Hejnického hřebene a celé Jizerské hornatiny.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Zdislava.

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.) v Krkonošském krasu.

Ruční papírna Papyrea

Ruční papírna Papyrea je malá rodinná manufaktura, která se zabývá výrobou papíru. Jako jediná papírna v České republice vyrábí japonský papír washi. Najdete ji přímo v obci Zdislava.

Bílé kameny / Sloní skály

Bílé kameny, zvané též Sloní kameny, ve vzdálenosti 5 km od obce Zdislava, jsou izolovaná, morfologicky výrazná skupina asi 20 m vysokých pískovcových skal. Přírodní památka Bílé kameny se nachází v CHKO Lužické hory 1 km severně od obce Jítrava na úpatí vrchu Vysoká v Libereckém kraji. Chráněné území je v péči AOPK ČR – regionálního pracoviště Liberecko